چهارمین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

چهارمین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

چهارمین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
یکی از اهداف شورای راهبری توسعه مدیریت ، چابک سازی و منطقی نمودن ساختار دستگاه های دولتی به منظور اجرا نمودن نقشه راه اصلاح نظام اداری بر اساس مصوبه یکصد و هشتمین جلسه شورای عالی اداری می باشد که از طریق واگذاری فعالیت های قابل واگذاری به بخش غیر دولتی و نیز تفویض اختیارات و وظایف به ادارات کل اجرایی در راستای تمرکز زدایی تحقق می یابد.
چهارمین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت با ریاست جناب آقای دکتر فیروز آبادی قائم مقام محترم وزیر و اعضاء شورا و جناب آقای جمالی قمی نماینده محترم سازمان امور اداری و استخدامی کشور در مورخه 11/6/96 برگزار گردید .
در ابتدای جلسه جناب آقای مهندس کاویانی دبیر شورا، ضمن تبریک اعیاد بزرگ قربان و غدیر ، به قرائت دستور جلسه و ارائه گزارش در خصوص عملکرد کمیته ساختار و فناوری های مدیریتی پرداختند . ایشان عنوان نمودند که در راستای عملیاتی نمودن اهداف برنامه سه ساله اصلاح نظام اداری ، کمیته مذکور طی 14 جلسه به احصاء، بررسی کارشناسی ، طرح در کمیته ساختار و اخذ مصوبه شورای راهبری توسعه مدیریت اقدام نموده است و در حال حاضر ، از ابتدای دولت تدبیر و امید ، 48 فعالیت به بخش های غیر دولتی واگذار و 28 وظیفه به ادارات کل اجرایی تفویض گردیده است . در ادامه جناب آقای شریعت ، گزارشی در خصوص اقدامات کمیته صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری ارائه نمودند .
جناب آقای دکتر فیروز آبادی ضمن اشاره به اقدامات مثبت شورا در حیطه انضباط اداری و رویکرد برنامه محور و منطقی آن ، به مقوله های اشتغال ، به کارگیری جوانان و بانوان در پست های مدیریتی ، واگذاری خدمات و فعالیتها به مردم ، استفاده از فناوری اطلاعات در تسهیل ارائه خدمات و نیز سالم سازی اداری به عنوان اولویت های اصلی شورا در دولت دوازدهم اشاره نمودند . ایشان در همین ارتباط متذکر گردیدند که گزارشات ارائه شده در قالب فرایند های عملیاتی و نتیجه محور می تواند دستگاه را در گام نهادن در مسیر تعالی سازمانی پیش برده و نتایج حاصل از آن به روشنی تبیین گردند.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴
تعداد بازدید : ۴۷۸
کد خبر : ۸۶,۸۷۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید